بسمه تعالی

ایده پردازان 

باگسترش فناوري اطلاعات و ايجاد رسانه هاي اينترنتي جمع آوري ايده ها مورد توجه قرارگرفته است. بيشتر جوامع مجازي دنيا در سالهاي اخير بسيار توسعه يافته اند. رسانه هاي اجتماعي نسل جديدي از وب سايتها مي باشند كه كاربران اينترنتي با ويژگيهاي خاص را گردهم ميآورند و امكان دستيابي به نحوه جديدي از برقراري ارتباط و به اشتراك گذاري محتوا در اينترنت را فراهم آورده اند. همچنين مطالعات نشان مي دهد كه نوآوري يك فرايند اجتماعي است زيرا نوآوريهاي موفق توسط شبكه هاي از مردم كامل مي شوند. بنابراين شبكه هاي اجتماعي براي افزايش يادگيري و ايده پروري مهم مي باشند و از طرفي رسانه هاي اجتماعي بعنوان يكي از محرك- هاي ايجاد ايده در كارآفريني مطرح هستند. همچنين شبكه هاي مجازی ميتوانند نقش كليدي در موفقيت تجاري و پيشرفتهاي كاري ايفاء كنند. از اين رو این محیط در بين جوانان محبوبيت به سزايي كسب نموده كه ميتوان از آنها براي ايده پروري كارآفرينانه استفاده نمود. بر اين اساس، مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان با استفاده از مطالعات منابع در پي بررسي نقش رسانه هاي مجازی در ايده پروري كارآفرينانه مي باشد. مهمترين نقشهاي رسانه هاي مجازی جهت ارائه ايده، از جمله هدف این مرکز حمایت و تضمين متقابل، ثبت مالکیت ایده ها به نام صاحبان ایده ، نحوه ي ارسال و دريافت ايده ها، داوري يا عدم آن و نحوه ي كسب درآمد در این مرکز معرفی شده است.

ایده پردازی

هر تجارت و شرکت نوپای موفقی با یک ایده آغاز می شود اما از سویی بسیاری از علاقه مندان کارآفرینی نمی دانند که چطور باید دنبال ایده هایشان بروند و اصلا از کجا باید شروع کرد و همین سردرگمی باعث می شود که یا کار را آغاز نکنند و یا خیلی زود طعم تلخ شکست را بچشند. ناگفته نماند که داشتن ایده تنها آغاز کار است و پرورش دادن آن، امکان سنجی و اجرای آن، همت عالی و تخصص کافی را می طلبد.

در مرکز خدمات و پشتیبانی سایبری استان گیلان ، شما "ایده پردازی" را یاد خواهید گرفت که چگونه یک ایده خوب پیدا کنید، چگونه ایده هاتان را دسته بندی و یا اولویت بندی کنید، چگونه خلاقانه ایده هاتان را بپرورانید و نهایتا یکی را برای امکان سنجی و اجرا انتخاب کنید. در این کارگاه از تمرینهای عملی استفاده خواهیم کرد که شما را با روش هال خلاقانه برای یافتن و پرورش ایده خود آشنا خواهند کرد.

نکات اساسی که در این مرکز مطرح می شوند عبارتند از:

• خلاقیت

• یافتن یک ایده تجاری خوب

• مشخص کردن بازار مقصد

• مدل تجاری

• اولویت بندی و انتخاب ایده

• طرح کسب و کار

اگر هدفتان این است که در کوتاه ترین زمان ممکن و به بهترین نحو، ایده هاتان را سر و سامان دهید و به مرحله اجرا برسانید، این دوره برای شماست. هدف این دوره ، بیان مفاهیم تکراری تئوریک نیست بلکه آنچه که شما نیاز دارید تا در دنیای واقعی کارآفرینی انجام دهید به صورت فشرده و مفید به شما آموزش داده می شود چرا که خود راهنمای این سری از دوره های کارآفرینی، این سفر پر و پیچ و خم را پیموده است و از نزدیک با مشکلات کارآفرینی دست و پنجه نرم کرده است. 

در این مرحله برای کسب چنین اطلاعاتی پیرامون ایده تان، کوشش کنند. 

 

تمامي خدمات اين مرکز ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مرکز بین المللی خدمات و پشتیبانی سایبری می باشد. هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.